Nový Zéland – co byste měli spatřit – pokračování

Jižní ostrov:

Abel Tasman jpgNa jednom z vrcholků v těsné blízkosti malého města Nelson můžete nalézt geografický střed Nového Zélandu. centrum NZa jpgOdtud to již není daleko do městečka Motueka a dále do národního parku Abel Tasman, který je známý pro své kouzelné přímořské scenérie s bělostnými plážemi a také několika denními treky procházející touto úchvatnou krajinou.

Pokud byste pokračovali po východním pobřeží pak dále na jih, může vás zlákat město Kaikoura na jeden z mnohých výletů na moře. Toto místo je jedno z nejlepších na světě jako výchozí bod pro pozorování velryb. Vorvaně se ve zdejších vodách zdržují celoročně. Pokud byste chtěli zahlédnout velryby migrující kolem pobřeží (např. keporkaky, plejtváky obrovské), pak nejlepší období, kdy se vydat na moře, je červen a červenec.
Mt cook 2 jpgMilovníci hor a také ledovců si přijdou na své v pohoří Jižních Alp. Existuje zde několik treků vedoucích k patě Foxova ledovce, je možné zhlédnout Franz Josefův ledovec (http://www.glaciercountry.co.nz/) či v národním parku Mt. Cook se vydat k úpatí ledovce Hooker. Hora Mt. Cook je se svými 3 746 m nejvyšší horou Nového Zélandu a již jen výhledy při příjezdu do tohoto parku jsou nepopsatelně kouzelné.mt cook jpgTekapo jpgpuzzling world jpgNeměli byste také opomenout zastavit se u ledovcových a zvláštně oblohu a okolí zrcadlících jezer Pukaki a Tekapo. A legraci a jiný náhled na fyzikální zákony a optické klamy můžete prožít v městečku Wanaka v Puzzling World. Najdete cestu ven z tamního bludiště? 🙂

 

 

queenstown jpgDále cestou na jih jistě neminete tolik mladými cestovateli oblíbené město Queenstown ležící na břehu jezera Wakatipu. Odtud to není daleko do lyžařského střediska a výhled na celé město z restaurace Skyline Gondola, kam si můžete vyšlápnout, či se tam nechat odvézt lanovkou, je prostě dech beroucí.

Na druhém konci jezera Wakatipu se nachází malá vesnička GlenorchyMilford Sound jpg, v jejímž okolí se točil známý film Pán Prstenů, a dále na jih se pak po pobřeží jezera Te Anau můžete dostat po Te Anau-Milford Highway až ke světoznámému fjordu nazvaném Milford Sound. Pokud jste milovníkem přírody, rozhodně doporučuji účastnit se Milford Tracku. Je to jedna z nejkrásnějších túr na světě vedoucí přes pralesy, údolí a horské průsmyky, kolem nesčetných vodopádů, podél řek a říček, je dlouhá 53,5 km a ujít se musí za čtyři dny. Počet turistů je zde na den omezen a proto je potřeba si vstup nejlépe půl roku dopředu zarezervovat.Milford track jpg.

V blízkosti městečka Te Anau můžete také navštívit jeskyně s tzv. Glowworms, tedy „svícími červy“, kteří díky svým luminiscenčním schopnostem téměř magicky osvětlují stropy jeskyní, na kterých jsou přichyceni. Podobné jeskyně se nacházejí také na severním ostrově ve Waitomo.

nad NZK cestě zpět domů můžete využít buď cenově přístupné vnitrostátní lety se společností Air New Zealand,  a navrátit se tak do výchozího bodu, tedy do Aucklandu (letiště je ve městě Queenstown či Christchurch, u obou měst se jedná o mezinárodní letiště). Nebo si můžete předem zakoupit kombinovanou letenku s příletem do Aucklandu a s odletem z Christchurch a ušetříte si tak jeden vnitrostátní let.

 

Tato „Země dlouhého bílého oblaku“ – Aotearoa, jak jej nazývají domorodci, je jednou z perel naší planety. Na relativně malém místě můžeme nalézt tolik rozmanitých částí přírody – od bělostných pláží, vulkanických oblastí s gejzíry a teplými prameny, po vysoké horské pohoří s lyžařskými středisky, ledovce, stále zelené pralesy a tajuplné fjordy. konec NZ jpgkiwi jpgStejně jak rozmanitá je tu krajina, také flóra i fauna se pyšní svojí jedinečností. Je zde tak bezpečno, že zde ani ptáci nemají potřebu létat 🙂 (A je to tak. Díky neexistenci velkých savců, kteří by byli pro ptáky predátory, mohla křídla ptáků zakrnět. Vzorovým příkladem je domorodý pták kiwi). Při vstupu na tuto zemi vás prostoupí její tolik naplňující energie a usměvaví obyvatelé vám budou rozjasňovat vaše dny. A až se při návratu zpátky domů s vámi letadlo odlepí od země a vaše tělo se bude vzdalovat, budete vědět, že si tato kouzelná a tajuplná země získala již navždy velký kus vašeho srdce.jezero jpg

Pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, s ubytováním, s cestováním, s možností práce či získání workind holiday visa, neváhejte nás kontaktovat! Těšíme se na zodpovězení jakéhokoliv dotazu. Mějte krásné dny! 🙂

 

One Response to “Nový Zéland – co byste měli spatřit – pokračování”

  1. Radoš

    Velmi záživné a dech beroucí, doporučuji přečíst i pokračování. Pěkná práce:)

    Odpovědět

Vložte komentář