Lyžařská střediska v Evropě

Miluji lyžování. A pokaždé, když jsem chtěla znovu opřít své lyže do alpských svahů a vybírala jsem z nepřeberného množství evropských středisek, kde bych mohla opět pocítit tu volnost, adrenalin a poctivou práci svých svalů při jízdě z kopce, byla jsem nešťastná, kolik času mi zabralo jen nalezení a poté srovnání těch nejzákladnějších údajů. Délka sjezdovek, nadmořská výška střediska a dostupnost z České republiky. Každé středisko má jinak koncipované webové stránky a chvíli trvá, než se v nich člověk zorientuje. A když se ty „chvíle“ nasčítají, znáte to. 🙂

Proto jsem se rozhodla alespoň ta hlavní a oblíbená střediska shrnout do přehledných tabulek, jež budou obsahovat tyto údaje: počet lanovek, délku všech tratí (v km), nadmořskou výšku střediska, cenu skipasů (denních a týdenních), a dostupnost z Prahy a z Brna.

.
Dále budu u středisek uvádět odkazy na webové stránky, na kterých si můžete dané informace rovnou ověřit či získat právě ty nejaktuálnější,  a kde také naleznete mapky středisek.

 

DSCF0807aPokud jste začátečníci či mírně pokročilí, rozhodně se alpských svahů nebojte. Téměř ve všech střediscích naleznete sjezdovky vhodné právě pro Vás. V tabulkách stupně obtížnosti rozepisovat nebudu, ale pokud by Vás zajímaly, orientujte se právě podle mapek daných středisek.


Obtížnosti sjezdovek
jsou odlišeny barevně a to takto:

modrá – jednoduchá sjezdovka, se sklonem do 25 %, vhodná právě pro začátečníky nebo starší osoby

červená – středně těžká sjezdovka se sklonem do 40 %

černá – těžká, se sklonem nad 40 % a je doporučována pouze zkušeným lyžařům

Nejčastěji ve Francii se ještě můžete setkat se zelenou sjezdovkou – jedná se o úplně nejjednodušší sjezdovku.

Začněme tedy postupně:
.

 

Vložte komentář