Nový Zéland – co byste měli spatřit – pokračování

Jižní ostrov:

Abel Tasman jpgNa jednom z vrcholků v těsné blízkosti malého města Nelson můžete nalézt geografický střed Nového Zélandu. centrum NZa jpgOdtud to již není daleko do městečka Motueka a dále do národního parku Abel Tasman, který je známý pro své kouzelné přímořské scenérie s bělostnými plážemi a také několika denními treky procházející touto úchvatnou krajinou.

Číst dál…


Nový Zéland – co byste měli spatřit

Stále se mi vybavuje ten pocit touhy po poznání a objevování neznámého, který mne zaplavil ještě na základní škole, kdy jsem v otevřeném atlase spatřila prapodivnou malou zemičku tvořenou dvěma ostrovy plující ve vodách Tichého oceánu.

Nový Zéland. Sny se plní, když v jejich uskutečnění věříme.

Číst dál…


Rakousko – ledovce

Při zkoumání dostupných mezinárodních webů, i těch v českém jazyce, jsem zjistala, že se některé údaje o střediscích mírně liší. Proto jsem se snažila čerpat přímo z internetových stránek patřících daným střediskům. Ne všechny informace jsou však i z těchto zdrojů zřejmé.. Číst dál…


Lyžařská střediska v Evropě

Miluji lyžování. A pokaždé, když jsem chtěla znovu opřít své lyže do alpských svahů a vybírala jsem z nepřeberného množství evropských středisek, kde bych mohla opět pocítit tu volnost, adrenalin a poctivou práci svých svalů při jízdě z kopce, byla jsem nešťastná, kolik času mi zabralo jen nalezení a poté srovnání těch nejzákladnějších údajů. Délka sjezdovek, nadmořská výška střediska a dostupnost z České republiky. Každé středisko má jinak koncipované webové stránky a chvíli trvá, než se v nich člověk zorientuje. A když se ty „chvíle“ nasčítají, znáte to. 🙂

Číst dál…


Kdy se vypravit na Velký bariérový útes

Vzhledem k tomu, že Austrálie leží na jižní polokouli, mají tam sezónní období přesně v opačnou dobu, než my v Evropě. Ale protože velká část pobřeží státu Queensland leží v tropech, nestřídají se tam čtyři roční období, ale pouze dvě. Suché, teplé a vlhké, horké. A za suché je považováno to s malým množstvím srážek. Protože vlhkost ve vzduchu tam jde cítit snad neustále :-).

Číst dál…


Velký bariérový útes (Great Barrier Reef)

My, lidé, žijící ve svých vnitřních světech, hodnotící vše skrze nás samé a skrze naše osobní reality, ztrácíme velice často nadhled a uvědomění, co všechno se skrývá „tam venku“. Teprve po změně našeho standardního prostředí (a ona stačí kolikrát i jen změna myšlení) můžeme nahlédnout také do jiných světů.

Číst dál…